Realizacja

Programu Operacyjnego
Kapitał Ludzki

na Dolnym Śląsku

Wartość podpisanych umów

2 350 537 513,38 zł

 Rozliczono

2 267 814 427,62 zł

Stan na 31 października 2015 r.

Punkt informacyjny i naboru wniosków PO KL

Multimedia

Niezwykła szansa dla niezwykłych ludzi

Mapa dotacji UE

Mapa projektów EFS

Analizy i raporty

Inwestycja w Kardy

Baza Projektów Badawczych w ramach Programu Kapitał Ludzki

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy

Regionalny Ośrodek EFS

Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich

Europejski Fundusz Społeczny

Narodowa Strategia Spójności

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego

Komisja Europejska

Regionalny Program Operacyjny

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Biuletyn informacji publicznej

11.06.2010 Realizacja nowego projektu systemowego w Poddziałaniu 8.2.2 PO KL „Przedsiębiorczy doktorant – inwestycja w innowacyjny rozwój regionu”

 

W maju 2010 roku Zarząd Województwa Dolnośląskiego  podjął Uchwałę nr 4333/III/10 w sprawie określenia zasad realizacji projektu systemowego pt „ Przedsiębiorczy doktorant – inwestycja w innowacyjny rozwój regionu”. Projekt jest realizowany przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego w ramach Priorytetu VIII Regionalne Kadry Gospodarki , Działania 8.2 Transfer wiedzy, Poddziałania 8.2.2. Regionalne Strategie Innowacji  Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

Planowany okres zakończenia projektu to maj 2013 r., jego całkowity budżet wynosi 12.000.000 PLN, z czego dofinansowanie unijne to 10 200 000 PLN.

 

Głównym celem projektu jest zwiększenie innowacyjności gospodarki regionu poprzez wzmocnienie współpracy między sektorem nauki i przemysłem. W ramach projektu wsparciem zostaną objęci doktoranci, którzy mają otwarte przewody doktorskie w dolnośląskich uczelniach wyższych  lub dolnośląskich instytucjach naukowych i których tematyka  pracy jest spójna z dziedzinami uznanymi za szczególnie istotne z punktu widzenia rozwoju województwa dolnośląskiego, tj: technologie informacyjne, projektowanie, wytwarzanie  i zastosowanie materiałów zaawansowanych, nauka i technologie na rzecz poprawy jakości życia, odnawialne i alternatywne źródła energii. Co ważne, dodatkowym wymogiem stawianym wobec doktorantów będzie  konieczność nawiązania i uszczegółowienia zakresu współpracy w obszarze prowadzonych przez siebie badań z co najmniej jednym przedsiębiorcą z województwa dolnośląskiego. Docelowo planowana jest wypłata 120 stypendiów w ramach dwóch edycji (I edycja – 50 osób, II edycja – 70 osób).

 

Szczegółowe informacje dotyczące ww. projektu systemowego można uzyskać pod numerem telefonu: 776-91-48.


<- Wstecz do: Aktualności