Realizacja

Programu Operacyjnego
Kapitał Ludzki

na Dolnym Śląsku

Wartość podpisanych umów

2 350 537 513,38 zł

 Rozliczono

2 267 814 427,62 zł

Stan na 31 października 2015 r.

Punkt informacyjny i naboru wniosków PO KL

Multimedia

Niezwykła szansa dla niezwykłych ludzi

Mapa dotacji UE

Mapa projektów EFS

Analizy i raporty

Inwestycja w Kardy

Baza Projektów Badawczych w ramach Programu Kapitał Ludzki

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy

Regionalny Ośrodek EFS

Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich

Europejski Fundusz Społeczny

Narodowa Strategia Spójności

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego

Komisja Europejska

Regionalny Program Operacyjny

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Biuletyn informacji publicznej

02.12.2011 Cztery projekty współpracy ponadnarodowej – partnerzy poszukiwani (Flandria)

1. Projekt „Sprawna przedsiębiorczość społeczna” – rozwój nowych modeli biznesowych dla przedsiębiorców ekonomii społecznej. Celem projektu jest wsparcie biznesu w łagodnym przystosowaniu się do tych okoliczności poprzez stworzenie pracy, przede wszystkim dla grup defaworyzowanych w przedsiębiorstwach ekonomii społecznej, ale także w biznesie „standardowym”. Dlatego projektodawca chciałby, wspólnie z partnerami z zagranicy, wypracować nowy schemat takiego modelu, a także konkretne, modelowe przykłady dla poszczególnych rodzajów przedsiębiorstw. Pracy nad tymi modelami planowane są w okresie od września 2012 roku do sierpnia 2014 roku. Szczegółowy opis projektu znajduje się w załączonej poniżej fiszce.

 Dokument do pobrania

2. „Dodatkowa ręka, szkolenia dla asystentów klasowych we Flandrii”. Celem projektu jest przygotowanie programu szkoleniowego dla asystentów nauczycieli i włączenie do programu (przejście przez cały cykl szkolenia) osób młodych i kobiet (imigrantów). Ponadto projekt dąży do wypracowania pewnych rozwiązań systemowych w tym zakresie jak i zapewnienie zatrudnienia tych asystentów w szkołach. W ramach współpracy ponadnarodowej planuje się pozyskanie wiedzy i doświadczenia z krajów, gdzie takie rozwiązania istnieją. Projekt, w ramach którego zostanie wypracowany program dla asystentów zapewni również wsparcie już po jego zakończeniu. Szczegółowy opis projektu znajduje się w załączonej poniżej fiszce.

Dokument do pobrania

3. Projekt planowany jest na okres od lipca 2012 roku do lipca 2014 roku (i dotyczy bardzo aktualnej kwestii starzenia się społeczeństwa). Celem projektu jest zatem wzmocnienie kultury biznesowej wśród wszystkich pracowników, spowodowanie wzrostu satysfakcji i motywacji do Pracy wśród osób starszych, a przede wszystkim wzrost kompetencji tej grupy wiekowej poprzez rozwój i szkolenia. W ramach współpracy ponadnarodowej planowana jest wymiana wiedzy i doświadczeń w tych obszarach, tworzenie nowych pomysłów na aktywizację i motywację tej grupy docelowej, testowanie istniejących i tworzenie nowych narzędzi w celu poprawy sytuacji tych osób na rynku Pracy i w przedsiębiorstwach. Szczegółowy opis projektu znajduje się w załączonej poniżej fiszce.


Dokument do pobrania


4. Projekt dotyczy tworzenia ścieżek dla integracji i reintegracji grup defaworyzowanych na rynku pracy, przede wszystkim długotrwale bezrobotnych. Celem projektu jest współpraca z różnymi interesariuszami w rozwijaniu nowych obszarów przemysłowych i tworzeniu miejsc pracy dla niskokwalifikowanych pracowników (przemysł wydobywczy, infrastruktura drogowa, dostawa energii, itp.) w kierunku np. logistyki, ochrony środowiska, gospodarka odpadami, oczyszczania, itp. Współpraca ponadnarodowa w tym obszarze koncentrowałaby się na wizytach w konkretnych przedsiębiorstwach oraz międzynarodowych warsztatach w poszczególnych tematach. W efekcie projektu ma powstać model dialogu i negocjacji z interesariuszami i partnerami na te tematy, charakterystyka potencjalnych zawodów i pracy, przygotowanie stosownych kompetencji i szkoleń oraz niezbędnego oprogramowania planistycznego. Szczegółowy opis projektu znajduje się w załączonej poniżej fiszce.


Dokument do pobrania


<- Wstecz do: Aktualności