Realizacja

Programu Operacyjnego
Kapitał Ludzki

na Dolnym Śląsku

Wartość podpisanych umów

2 350 537 513,38 zł

 Rozliczono

2 267 814 427,62 zł

Stan na 31 października 2015 r.

Punkt informacyjny i naboru wniosków PO KL

Multimedia

Niezwykła szansa dla niezwykłych ludzi

Mapa dotacji UE

Mapa projektów EFS

Analizy i raporty

Inwestycja w Kardy

Baza Projektów Badawczych w ramach Programu Kapitał Ludzki

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy

Regionalny Ośrodek EFS

Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich

Europejski Fundusz Społeczny

Narodowa Strategia Spójności

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego

Komisja Europejska

Regionalny Program Operacyjny

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Biuletyn informacji publicznej

30.04.2010 Dwa miliony złotych na podnoszenie kwalifikacji zawodowych dolnośląskich nauczycieli

Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął uchwałę (nr 4187/III/10 z 6 kwietnia 2010) w sprawie określenia zasad realizacji przez Wydział Edukacji i Nauki UMWD projektu systemowego pt. „Szkolenie nauczycieli w zakresie rozwijania kompetencji kluczowych uczniów”. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Działanie 9.4 Wysoko wykwalifikowane kadry systemu oświaty. Na jego realizację w latach 2010-2011 przeznaczono 2 miliony złotych.

Głównym celem projektu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych 1.000 nauczycieli ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Dolnego Śląska  w zakresie stosowania innowacyjnych i aktywizujących metod kształcenia, w tym otwartej platformy e-learningowej umożliwiającej indywidualizację procesu nauczania, w szczególności poprzez wdrożenie metod i narzędzi efektywnego uczenia się.

 

Cel ten zostanie osiągnięty poprzez :

  • przygotowanie nauczycieli do korzystania z e-learningu i platformy edukacyjnej, stosowania aktywizujących metod nauczania w pracowni przyrodniczej i tworzenia programów rozwojowych dla szkół;
  • doskonalenie umiejętności nauczycieli  w zakresie wsparcia psychologiczno-pedagogicznego, tutoringu i stymulowania aktywności fizycznej;
  • zapoznanie nauczycieli oraz kadry zarządzającej oświatą z nowoczesnymi i sprawdzonymi rozwiązaniami w zakresie nauk przyrodniczych poprzez współpracę z partnerem - Georg-August Uniwersitat w Getyndze (komponent ponadnarodowy).

Odbiorcami projektu są nauczyciele z 250 dolnośląskich szkół, objętych jednocześnie projektami kluczowymi Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego : „Dolnośląska e-szkoła” i „Pracownia przyrodnicza w każdej gminie” oraz projektami systemowymi  PO KL 9.1.2 i 9.2. Wsparcie obejmie co najmniej 75% nauczycieli ze szkół z obszarów wiejskich oraz wiejsko-miejskich , z czego około 500 osób stanowić będą nauczyciele w wieku 45+. Uczestnikami wizyt studyjnych w ramach współpracy ponadnarodowej będą przedstawiciele szkół uczestniczących w projekcie, a w szczególności doradcy metodyczni przedmiotów przyrodniczych oraz kadra kierownicza. Po zapoznaniu się ze sprawdzonymi rozwiązaniami dolnosaksońskimi w zakresie nauczania przedmiotów przyrodniczych, kolejnym krokiem będzie upowszechnianie dobrych praktyk w regionie dolnośląskim.

 


<- Wstecz do: Aktualności