Realizacja

Programu Operacyjnego
Kapitał Ludzki

na Dolnym Śląsku

Wartość podpisanych umów

2 350 537 513,38 zł

 Rozliczono

2 267 814 427,62 zł

Stan na 31 października 2015 r.

Punkt informacyjny i naboru wniosków PO KL

Multimedia

Niezwykła szansa dla niezwykłych ludzi

Mapa dotacji UE

Mapa projektów EFS

Analizy i raporty

Inwestycja w Kardy

Baza Projektów Badawczych w ramach Programu Kapitał Ludzki

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy

Regionalny Ośrodek EFS

Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich

Europejski Fundusz Społeczny

Narodowa Strategia Spójności

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego

Komisja Europejska

Regionalny Program Operacyjny

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Biuletyn informacji publicznej

01.08.2012 Instytucje z Saksonii zainteresowane nawiązaniem współpracy ponadnarodowej w ramach projektów PO KL

W nawiązaniu do informacji przekazanych podczas spotkań informacyjnych dla projektodawców zainteresowanych aplikowaniem o środki z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach konkursów na projekty współpracy ponadnarodowej uprzejmie informujemy, że kolejne instytucje z Saksonii są zainteresowane nawiązaniem współpracy ponadnarodowej w ramach projektów PO KL.  Poniżej przedstawiamy zakres tematyczny projektów współpracy ponadnarodowej oraz zbiorcze zestawienie instytucji saksońskich wraz z danymi kontaktowymi.
Dodatkowe informacje można uzyskać w Punkcie informacyjnym i naboru wniosków w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego pod numerami telefonów: 71 776 96 17, 71 776 96 03, 71 776 95 51.

Lista instytucji saksońskich, zainteresowanych nawiązaniem współpracy ponadnarodowej w ramach projektów PO KL zgodnie ze wskazanym poniżej zakresem tematycznym
 Dokument do pobrania

ZAKRESY TEMATYCZNE PROJETKÓW:
1. Działania w zakresie edukacji, dostosowania pracowników do miejsca pracy, włącznie z niepełnosprawnymi pracownikami w miejscu pracy.
Priorytet VI PO KL - typy projektów:
1) realizacja programów aktywizacji zawodowej obejmujących jedną lub kilka z następujących form wsparcia:
- pośrednictwo pracy i/lub poradnictwo zawodowe,
- staże/praktyki zawodowe,
- szkolenia prowadzące do podniesienia, uzupełnienia lub zmiany kwalifikacji zawodowych,
- subsydiowanie zatrudnienia;
2) upowszechnianie i promocję alternatywnych i elastycznych form zatrudnienia oraz metod organizacji pracy (w tym m.in. telepraca, praca w niepełnym wymiarze czasu pracy, praca rotacyjna);
3) rozwój dialogu, partnerstwa publiczno-społecznego i współpracy na rzecz rozwoju zasobów ludzkich na poziomie regionalnym i lokalnym.).

2. Alternatywne Formy Zatrudnienia Młodych Bezrobotnych Niepełnosprawnych.
Priorytet VII PO KL - typy projektów:
1) programy aktywizacji społeczno-zawodowej osób niepełnosprawnych, w ramach których dla każdego z uczestników przygotowywane i realizowane są indywidualne plany działania, opracowane w oparciu o analizę predyspozycji zawodowych danej osoby niepełnosprawnej, obejmujące co najmniej dwie formy wsparcia spośród następujących [1]:
− Poradnictwo psychologiczne i psychospołeczne, prowadzące do integracji społecznej i zawodowej,
− Kursy i szkolenia umożliwiające nabycie, podniesienie lub zmianę kwalifikacji i kompetencji zawodowych oraz rozwijanie umiejętności i kompetencji społecznych, niezbędnych na rynku pracy,
− Poradnictwo zawodowe,
− Pośrednictwo pracy,
− Zatrudnienie wspomagane obejmujące wsparcie osoby niepełnosprawnej przez trenera pracy/asystenta zawodowego u pracodawcy,
− Staże i praktyki zawodowe,
− Subsydiowane zatrudnienie,
− Skierowanie do pracy w Zakładzie Aktywności Zawodowej i sfinansowanie kosztów zatrudnienia w ZAZ,
− Usługi społeczne przezwyciężające indywidualne bariery w integracji społecznej i powrocie na rynek pracy, w tym usługi asystenta osobistego.
2) Działania o charakterze środowiskowym, w tym w szczególności działania edukacyjne i integracyjne, mające na celu adaptację pracownika w środowisku pracy (jedynie łącznie z główną grupą docelową, czyli osobami niepełnosprawnymi) [2]).

3. Współpraca sfery nauki i przedsiębiorstw (wdrażanie efektów prac badawczych w przedsiębiorstwach).
Priorytet VIII PO KL - typy projektów:
Wsparcie współpracy między jednostkami naukowymi a przedsiębiorcami w zakresie innowacji i transferu technologii obejmujące wypracowanie konkretnych efektów wdrożeniowych.

4. Przekwalifikowanie nauczycieli szkolnych w kierunku kształcenia osób dorosłych.
Priorytet IX PO KL - typy projektów:
Programy przekwalifikowania nauczycieli szkolnych w związku ze zmieniającą się sytuacją demograficzną (niż szkolny) w kierunku kształcenia ustawicznego (osób dorosłych).

Dodatkowo informujemy, że prezentacja Wydziału Współpracy z Zagranicą i Projektów Międzynarodowych UMWD, przedstawiona podczas spotkania informacyjnego dla projektodawców zainteresowanych aplikowaniem o środki z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach konkursów na projekty współpracy ponadnarodowej (Priorytet VIII oraz Priorytet IX PO KL), które odbyło się 22 czerwca br. we Wrocławiu znajduje się w zakładkach: Strona główna / Konkursy / 2012 / II/9.4/PN/12 oraz Strona główna / Konkursy / 2012 / II/8.2.1/PN/12.

Szczegółowe informacje dotyczące projektów współpracy ponadnarodowej w ramach PO KL znajdują się na stronie instytucji organizującej konkurs:
Priorytet VI oraz Priorytet VII PO KL: www.pokl.dwup.pl,
Priorytet VIII oraz Priorytet IX PO KL: www.efs.dolnyslask.pl.


<- Wstecz do: Aktualności